Kalvarijos globos ir užimtumo centras kartu su Partneriu, kuris yra NVO - Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugija, sėkmingai įgyvendino iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0412 „Vyresnio amžiaus asmenų ir neįgaliųjų integravimas į visuomeninį gyvenimą."Šis projektas atitinka veiksmą 1.2.4 ,,Vyresnio amžiaus asmenų ir neįgaliųjų integravimas į visuomeninį gyvenimą, sudarant sąlygas jiems mokytis, aktyviai ilsėtis, įgyti kvalifikaciją ir dirbti, informacijos apie socialines paslaugas Kalvarijoje teikimas jiems prieinamais kanalais".

           Projekto metu buvo suorganizuoti specializuoti praktiniai mokymai: ,,Sveika mityba. Paprastai ir greitai pasigamink pats.'' Jų metu dalyviai išmoko greitai ir paprastai pasigaminti sveikus patiekalus, sužinojo pagrindines maisto derinimo taisykles, kokio maisto reikėtų vengti. Buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves, kuriose išbandė molio bei kavos keramiką. Kultūrinio edukacinio renginio „Argentinietiška muzika, tradicijos, gastronomija, argentinietiškas tango bei folkloras'' metu, interaktyviu audiovizualiniu būdu keliavo po skirtingus Argentinos regionus, susipažino su jų kultūra, argentinietiška muzika, mokėsi argentinietiško tango šokio, kuris 2009 m. įtrauktas į UNESCO nematerialaus žmonijos paveldą, turinčiu muzikinę, estetinę bei socialinę vertę. Projekto veiklose dalyvavo daugiau nei 45 asmenys. Nauda dalyviams – kultūrinės, edukacinės, meninės ir sveikos gyvensenos renginiai vyresnio amžiaus asmenims ir neįgaliesiems suteikė galimybę įgauti kitokią patirtį, išmokti naujų veiklų, aktyviai įsitraukti į visuomenės gyvenimą, taip sukuriant sąlygas efektyvesnei tokių asmenų socialinei integracijai.

          Dėkojame projekto dalyviams, projekto partneriams - Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugija, savanorėms Aušrai Leonavičienei, Angelei Zigmantienei ir visiems, kurie prisidėjo prie projekto įgyvendinimo.

Užimtumo specialistė Gitana Maskelė

Nuotraukos: Gitana Maskelė